This page has moved to アンカラエスコートエスコートエスコート

پولیپ رحم و بارداری | درمان پولیپ رحم | درمان پولیپ رحم در کرج

آیا پولیپ رحم باعث نازایی می شود؟

پولیپ رحم و نازایی

آیا تا به حال اسم پولیپ رحم را شنیده اید؟

آیا می دانید بیماری های رحم تا چه اندازه می توانند خطرناک باشند؟

آیا علت ایجاد پولیپ رحم را می دانید؟

با ما همراه باشید تا علت ایجاد و عوارض این بیماری را بدانید و در مورد درمان آن اطلاعات کسب نمایید.

 

پولیپ-رحم

 

پولیپ رحم چیست؟

پولیپ در دیواره های داخلی رحم تکثیر می شود و هنگامی که سلول های داخل دیواره رحم بیش از اندازه رشد کنند منجر به ایجاد پولیپ می شوند. این پولیپ ها عموما غیرسرطانی هستند ولی در مواردی می توانند سرطانی شوند. این پولیپ ها که از سلول های آندومتر به وجود می آیند به عنوان پولیپ آندومتر نیز معروف هستند.

پولیپ ها در سایز های خیلی کوچک چند میلی متر و یا چند سانتی متر تشکیل می شوند که به وسیله یک پایه پهن و نازک به دیواره رحم وصل می شود. معمولا تعداد پولیپ ها یک عدد است و به ندرت به چند پولیپ می رسد. این بیماری در افراد بالای 40 و 50 سال دیده می شود که زایمان های مکرر داشته اند..

علائم پولیپ دهانه رحم

علائم دقیقی برای وجود صد در صدی این بیماری وجود ندارد و اما برخی موارد هستند که با وجود آن ها باید تحت معاینه و بررسی قرار گیرید. به طوری که اگر ترشحات واژن به صورت سفید و یا زرد رنگ داشتید و یا دوره عادات ماهانه شدیدی را تجربه می کنید ، حتما به متخصص زنان مراجعه نمایید. عواملی مانند مشاهده لکه های خون بعد از رابطه جنسی و یا بین دو دوره عادت ماهانه یا خونریزی پس از دوره یائسگی ، عمگی می توانند خطرساز باشند و باید به پزشک مراجعه شود .

این علائم می تواند دلیل بر وجود سرطان رحم باشد و گاهی وجود پولیپ یک نشانه برای وجود سرطان رحم تلقی می شود. البته با برداشتن پولیپ خطر سرطان تا حد قابل قبولی کاهش می یابد اما باید به طور منظم معاینه شوید و در دوره زمانی معین ازمایش پاپ اسمیر را انجام دهید.

علت ایجاد پولیپ

برای به وجود آمدن پولیپ رحم علت قطعی وجود ندارد اما می توان به برخی موراد اشاره کرد. مانند :

افزایش میزان استرژن در بدن که یکی از شایع ترین علت های بروز پولیپ است. این هورمون یک هورمون زنانه است و افزایش ان در بدن خطراتی را به همراه دارد . علت دیگر التهاب دهانه رحم و یا واژن است . همچنین می توان گرفتگی رگ های خونی نیز جزو عوامل ایجاد کننده محسوب شود .

درمان پولیپ رحم

پولیپ های رحم در برخی موارد بدون دخالت بیرونی از دهانه رحم جدا می شوند. مانند هنگام دوره قاعدگی یا در حین آمیزش جنسی. در شرایط معمول پولیپ های رحم جراحی نمی شوند به جز مواردی که این بیماری علائمی را در فرد به وجود آورده باشد. برداشتن و درمان پولیپ بسیار اسان است و در مطب و بدون بی حسی نیز قابل انجام است.

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی درمان و نازایی بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان و زیبایی مراجعه نمایید که در این مقاله دکتر فرزانه حجت معرفی شده است که با تبحر و خبرگی کامل توانسته این پروسه را به بهترین وجه اعمال نماید.
شماره تماس با مطب خانم دکتر حجت در کرج 02632555530

 

پولیپ رحم و نازایی

پولیپ های رحم می توانند باعث نازایی در زنان شوند که با درمان آن این مشکل برطرف می شود . پولیپ ها می توانند خطر سقط جنین را افزایش دهند که این موضوع خود به عنوان یکی از دلایل ناباروری محسوب می شود. سقط جنین به خصوص در مواردی که باروری با IVF انجام شده است ، اهمیت زیادی دارد و باعث آسیب رسیدن به رحم بیمار و کند کردن مسیر درمان شود .

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده بیماری پولیپ رحم در ابتدا خطر ساز نیست اما باید در صورت وجود علائم جدی گرفته شود. این بیماری به راحتی قابل درمان است اما در صورت شدت گرفتن ، می تواند یک عامل نازایی تلقی شود. در نتیجه سعی نماید با چکاپ های دوره ای و معاینه توسط متخصص زنان از سلامتی خود مطمئن شوید .

 

ارسال پاسخ

نوزده − 10 =

Call Now Button