مراحل زایمان سزارین

مراحل زایمان سزارین

زایمان سزارین روشی مناسب برای مادرانی که قادر به انجام زایمان طبیعی نیستند می باشد. برخی از مادران به دلیلی وجود برخی از مشکلات به تجویز متخصص زنان و زایمان خود نمی توانند زایمان طبیعی انجام دهند. زمان دقیق زایمان سزارین شما توسط جراح ومتخصص زنان شما تعیین می شود. شاید شما برای به دنیا آوردن فرزند عزیز خود دچار استرس یا نگرانی شده باشید. خواندن مراحل زیر و آگاهی لازم از مراحل زایمان سزارین شاید کمکی باشد برای به دست آوردن آرامش لازم برای یک زایمان راحت و آسان.

تمام مراحل زایمان سزارین و رعایت نکات لازم و مراقبت های عمل سزارین در این مطلب به شما گفته می شود

در زایمان سزارین لازم نیست شما کاری را انجام دهید!

در زایمان سزارین بر خلاف زایمان طبیعی نیاز نیست شما برای به دنیا آوردن فرزند خود تلاشی کنید. در این روش با وجود داروهای بی حسی و بیهوشی شما هیچ دردی را در حین انجام زایمان متحمل نخواهید شد. بعد از زدن داروی بیهوشی، سوند مثانه را به بدن شما وارد می کنند تا نگرانی برای رفتن به دسشویی نداشته باشید.

مراحل زایمان سزارین

مراحل زایمان سزارین

احساس سرما بعد از تزریق داروی بیهوشی

بیشتر افراد فکر می کنند که احساس سرما در اتاق عمل بخاطر پایین بودن دمای اتاق است. این فکر تا حدی درست است ولی دلیل اصلی این موضوع استفاده از مواد بیهوشی است. و این موضع هیچ جای نگرانی دارد.

بی حس شدن بدن مادر بعد از زدن داروی بی حسی

بعد از زدن داروی بی حسی و گذشتن چند دقیقه قسمت پایین بدن شما که شامل پاها و کمرتان است شروع به بی حس شدن می کنند، در این حالت شما قادر به شنیدن صدای اطرافتان هستید، ولی هیچ درد و خراش تیغ را بر روی بدن خود حس نمی کنید. قبل از انجام هر عملی اول از شما برای اطمینان از نداشتن درد سوال می کنند.

در زایمان سزارین مادر فورا فرزند خود را لمس نمی کند

در زایمان سزارین بر خلاف زایمان طبیعی، مادر بلافاصله نمی تواند فرزند خود را در آغوش بگیرد و به او شیر دهد. فرزند شما بعد از زایمان سزارین برای اولین بار با شیر خشک تغذیه می کند.

مصرف دارو بعد از زایمان سزارین

عمل جراحی سزارین به علت اینکه بر روی شکم شما برشی داده می شود، بعد از رفتن تاثیر داروهای بیهوشی موجب بروز درد خواهد شد. با مصرف داروها و کپسول های تجویز شده سعی خواهد شد که درد عمل جراحی شما به حداقل برسد. البته باید توجه داشته باشید که کاهش درد در اثر مصرف داروهای مسکن دلیل بر بهبود کامل شما نیست. بهبود یافتن وضعیت جسمانی شما ممکن است تا چندین هفته طول بکشد.

رعایت برخی از نکات لازم بعد از عمل سزارین

بعد از عمل سزارین برای کنترل وضعیت بخیه ها بهتر از خندیدن با صدای بلند پیشگیری کنید. و همچنین برای رعایت بهداشت زخم و شستن آن به توصیه های جراح و متخصص زنان خود عمل کنید.

برخی از خدمات دکتر فرزانه حجت فوق تخصص نازایی، لاپاروسکوپی و IVF

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر فرزانه حجت،فوق تخصص نازایی، لاپاروسکوپی و IVF

ارسال پاسخ

5 − 3 =