متخصص زنان خوب برای تعیین جنسیت

متخصص زنان خوب برای تعیین جنسیت

با پیشرفت روز افزون علم پزشکی روشهای جدیدی برای تعیین نوع جنسیت جنین کشف شده اند که به والدین این اجازه را می دهند که در تعیین دختر یا پسر بودن فرزندشان نقش داشته باشند. این روشها درصد موفقیت بالایی دارند. انتخاب جنسیت فرزند بسیار هیجان انگیز است.

روشهای تعیین جنسیت

در مجموع این روشها از دو دسته کلی تشکیل شده اند:

  1. روشهای طبیعی (به کمک تغییر در تغذیه و محیط مادر): این روشها با توصیه های متخصص زنان که تحت نظر او هستید قابل اجرا هستند.
  2. روشهای علمی و پزشکی (با بهره گیری از آزمایشگاه ها و مراکز درمان ناباروری و ژنتیک) : برای انجام این روشها به نمونه برداری و آزمایشات لازم در مراکز کنترل و درمان ناباروری و ژنتیک نیاز داریم. از انواع این روشها می توانیم به روشهای PGD و لقاح مصنوعی IVF اشاره کنیم.

تعیین جنسیت با IVF 

از پر طرفدار ترین روشهای تعیین جنسیت است که قابلیت تفکیک جنسیت را با درصد موفقیت بالایی در اختیار ما قرار می دهد.

طریقه انجام روش IVF

در این روش تعدادی تخمک از خانم گرفته می شود سپس اسپرمها را جدا می کنند، اسپرم Y برای تولید فرزند پسر و اسپرم X برای تولید فرزند دختر است. در نهایت اسپرم مورد نظر را با تخمک ترکیب می کنند. این عمل در آزمایشگاه صورت می گیرد.

نتایج روش IVF

طی تحقیقات انجام شده در این زمینه میزان موفقیت این روش در زوجهای ناباروری ایرانی حدود 40% و در زوجهای بارور 60% الی 70% است.

تعیین جنسیت با استناد به روز تخمک گذاری

این روش بسیار کم هزینه است و با انجام سونوگرافی و تعیین روز تخمک گذاری صورت می پذیرد. برای انجام این روش باید روز دقیق تخمک گذاریتان را بدانید.

طریقه انجام روش سونوگرافی و تعیین روز تخمک گذاری

متخصص زنان براساس نتایج سونوگرافی به شما اعلام می کند که در چه روزهایی نزدیکی به دختر دار شدن و در چه روزهایی به پسر دار شدن می انجامد. معمولاً نزدیکی بعد از تخمک گذاری درصد پسردار شدن را بالا می برد و نزدیکی 3،2  روز قبل از تخمک گذاری درصد دختردار شدن را بالا می برد.

تعیین جنسیت با آزمایش خون

آزمایش خون از دیگر روشهای تعیین جنسیت است. در اکثر مواقع علائم ظاهری را دال بر نوع جنسیت فرزند ندانید، مثلا جوش زدن صورت مادر یا درشت شدن چشمها نشانگر فرزند دختر داشتن نیستند.

طریقه انجام روش آزمایش خون

در این روش باید قبل از سونوگرافی آزمایش خون انجام شود. درصد تشخیص این روش بین 85 الی 90 است. زمان انجام این روش هفته ی هشتم و نهم بارداری است.

ارسال پاسخ

چهار × پنج =

Call Now Button