علائم و علت خشکی واژن

علائم و درمان خشکی واژن

آیا از خشکی واژن رنج می برید ؟

آیا می دانید خشکی واژن چه علائمی دارد ؟

آیا خشکی واژن درمان دارد؟

امروزه خشکی واژن در بین خانم ها شیوع بیشتری پیدا کرده است . بسیاری از افراد حتی با داشتن علائم ، آگاهی لازم را نسبت به بیماری ندارند و نسبت به درمان بی توجه می شوند اما اقدام دیر هنگام نسبت به درمان می تواند تاثیرات منفی در سلامت روحی و جسمی بیمار داشته باشد . در ادامه به توضیح بیشتر مشکل خشکی واژن می پردازیم و راه های آسان درمانی آن را ارائه می دهیم.

واژن طبیعی

واژن به صورت طبیعی بعد از اتمام دوره قاعدگی باید ترشحات بی رنگ و زلالی داشته باشد که نشان سلامت و نرمال بودن واژن است . هنگام نزدیک شدن به دوره سیکل بعد نیز ترشحات سفید و یا کرم روشن می شود که همچنان باید بدون بو و چسبندگی باشند . خانم ها با دقت به این امر می توانند از طبیعی بودن واژن خود اطمینان حاصل نمایند .

علائم خشکی واژن

علائم خشکی واژن

یکی از این مشکلات خشکی واژن است ، درد و سوزش در حین مقاربت ، سوزش و همین طور خارش بعد از انجام رابطه جنسی است که همزمان با خشکی واژن وجود دارد . همچنین لکه بینی هنگام رابطه که مربوط به خشکی واژن است .

علت خشکی واژن

این مشکل شایع در بین خانم ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. علت این موارد خشک شدن بافت واژن ، کاهش میزان کلاژن ها و کاهش میزان ترشحات مفید واژن است . تغییر هورمون ها و یا مصرف یکسری دارو ها می تواند در این خشکی موثر باشد .

درمان خشکی واژن با لیزر

خوشبختانه با پیشرفت تکنووژی این مشکلات نیز تا حد بسیاری از بین رفته است . امروزه لیزر توانسته در بخش های مختلفی وارد شود و روش درمانی موفقی پیش روی پزشکان قرار دهد . درمان خشکی واژن با لیزر جزو بهترین درمان هایی است که در این باره بررسی های علمی بسیاری نیز انجام شده است . این درمان به جوانسازی بافت واژن نیز بسیار کمک می کند .

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی خشکی واژن و درمان آن بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان و زیبایی مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر فرزانه حجت را معرفی می نماییم .ایشان با تبحر و خبرگی کامل این پروسه را به بهترین وجه اعمال می کند. شماره تماس با مطب خانم دکتر حجت در کرج 02632555530

تعداد جلسات لیزر

درمان خشکی واژن با لیزر معمولا بین 3 تا 5 جلسه انجام می شود که فواصل بین جلسات، 4 تا 6 هفته است و از نظر درمان در موارد ذکر شده نتایج بسیار موفقی ارائه می دهد .

کلام آخر

خشکی واژن می تواند برای خانم ها ناراحت کننده و آسیب رسان باشد . شما با شناخت بهتر و بیشتر آناتومی بدن خود و شرایط طبیعی بودن آن می توانید بیماری های خود را زود تر تشخیص دهید و به طبع آن اقدامات لازم برای درمان نیز به موقع انجام می شود . مسلما هر درمانی در اوایل بیماری انجام شود نتایج بسیار بهتری خواهد داشت . برای مشاوره های بیشتر می توانید با متخصص زیبایی زنان در کرج تماس خاصل نمایید .

مقالات مرتبط در سایت دکتر فرزانه حجت متخصص زمان و زایمان

ارسال پاسخ

دوازده − 1 =