This page has moved to アンカラエスコートエスコートエスコート

دلایل شایع ناباروری در زنان | عوامل موثر بر ناباروری | درمان ناباروری در کرج

دلایل شایع ناباروری در زنان

دلایل شایع ناباروری در زنان

ناباروری چیست چه زمانی باید از وجود آن آگاه شوید؟ آیا برای آن باید نگران بود یا راه درمانی دارد؟ این موارد تنها بخشی از سوالاتی است که خانم ها بعد از ازدواجشان با آن مواجع می شوند و با ما همراه باشید تا در این بخش از مقالات دکتر فرزانه حجت بتوانید به پاسخ آن برسید .

ناباروری چیست؟

هرگاه زن و شوهری بعد از ازدواجشان یک سال بدون هیچ گونه پیشگیری صاحب فرزند نشوند می توان گفت این زوج دچار ناباروری هستند . به خاطر داشته باشید یک سال نزدیکی بدون هیچ یک از موارد جلوگیری مد نظر است و در مدت زمان کوتاه نباید نا امید شوید .

دلایل ناباروری زنان

دلایل ناباروری زنان

زنان تخمک مشخصی دارند که کیفیت و مقدار آن با توجه به شرایط جسمی و ژنتیکی فرد متفاوت است . جدای اینکه سن و سال خانم نیز در بحث باردرای وی موثر خواهد بود به طوری که در هر سال که بعد از 30 سالگی طی می شود می توان گفت حدود پنج درصد احتمال نازایی افزایش می یابد . این عدد بعد از چهل سالگی با شدت بیشتری روبرو است . در ادامه به آیتم های بیشتری اشاره می شود که به جز سن می توان نقش مهمی در نازایی زنان داشته باشد .

آسیب به رحم

رحم بخش اصلی بارداری محسوب می شود که آسیب در هر قسمت آن می تواند بارداری را مختل نماید .

آسیب به لوله رحم و نازایی

لوله رحم موظف است تخمک ها را از تخمدان به داخل رحم هدایت نماید و هر مشکلی در این سیر می تواند وصال اسپرم و تخمک را نا ممکن کند حال چه عواملی می تواند به این قسمت حساس آسیب برساند ؟

عفونت های لگنی ، بیماری اندومتریوز و یا جراحی هایی که باعث ایجاد زخم می شوند و یا بافت اضافه ایجاد می کنند می تواند این لوله مهم را بسته نگه دارد .

تاثیر تغییرات هورمونی در ناباروی

هورمون ها بدن در هر بخشی مسئولیتی متفاوت دارند . اما هورمون های تولید مثل اگر به موقع ترشح نشود می تواند باعث مشکلاتی در تخمک گذاری شود . این هورمورن ها که باعث ازاد شدن تخمک در بدن می شود و تخمک گذاری مجدد را سبب می شود اگر با اختلال همراه باشد تمام مراحل تخک گذاری ، لقاح اسپرم و لانه گزینی در رحم تحت تاثیر قرار می گیرد . از نشانه های بارزی که می تواند این اختلالات را نشان دهد ، نامنظم شدن عادت ماهانه در زنان است که به روشنی همه خانم ها می توانند متوجه آن شوند و نیاز به آزمایش و معاینه خاصی نیست . در نتیجه می توانید این دوره ها را با جدیت پیگیری نمایید و روزهای شروع و پایان را برای خود علامت گذاری نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی درمان و نازایی بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان و زیبایی مراجعه نمایید که در این مقاله دکتر فرزانه حجت معرفی شده است که با تبحر و خبرگی کامل توانسته این پروسه را به بهترین وجه اعمال نماید.
شماره تماس با مطب خانم دکتر حجت در کرج 02632555530

مشکلات دهانه رحم در ناباروری

دهانه رحم نیز بیشتر از آنچه که تصور می شود در ناباروی می توان تاثیر گذار باشد . اگر به هر دلیل دهانه رحم دچار مشکل باشد اجازه ورود اسپرم ها به داخل رحم را نخواهد داد . دهانه رحم با ترشحات غیر طبیعی خود که عموما با عفونت همراه است و یا جراحی هایی که در این قسمت انجام می شود می تواند دچار مشکل شود . اگر دلیل ناباروری این موضوع اعلام شود می توان با استفاده از لقاح داخل رحمی یا درمان ناباروی با IUI این مشکل را برطرف نمود .

تاثیر رحم در ناباروری

خود رحم اگر درگیر مواردی مانند فیبروئید و یا پولیپ های رحمی باشد می تواند باعث ناباروری باشد . ظاهر نا مناسب و غیرنرمال رحم نیز برای لانه گزینی و تشکیل جنین و همچنین رشد جنین نیز موثر واهد بود .

ارسال پاسخ

1 × 2 =

Call Now Button