جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

واژینوپلاستی یا جراحی زیبایی واژن از انواع عملهای جراحی پلاستیک می‌باشد که جهت اصلاح واژن به کار می‌رود. در گذشته از این جراحی صرفاً جهت ترمیم نواقص مادرزادی مانند کوتاه بودن واژن، فقدان واژن و مواردی از این دست استفاده می‌کردند تا بیمار به آسانی ادرار کند، عادت ماهیانه و مقاربت داشته باشد، ولی امروزه کاربرد زیباسازی هم پیدا کرده است به این صورت که خانم‌هایی که پس از زایمان طبیعی از شل‌ شدن واژن ناراضی بودند به این عمل روی آوردند.

جراحی زیبایی واژن

دلایل جراحی واژن

به طور کلی دلایل جراحی واژن از دو گروه تشکیل می‌شود:

  • جراحی زیبایی واژن

 بعد  از زایمان‌های طبیعی متعدد به دلیل گشاد و شل شدن واژن انجام می‌گیرد تا فرد در جذب بهتر همسر و رابطه‌ی جنسی موفق‌تر باشد و احساس بهتری نسبت به بدن خودش داشته باشد.

  • جراحی تنگ کردن واژن (پرینوپلاستی)

این جراحی برای کوچک کردن دهانه‌ی واژن انجام می‌شود و کاربرد آن برای افرادی است که در اثر زایمان طبیعی یا افزایش سن بافت واژنشان شل شده یا عضلات آن از هم جدا شده به گونه‌ای که در موارد حاد احتمال دارد واژن تامپون هم نگه ندارد و بیفتد. انجام این عمل رابطه‌ی جنسی را برای زن و شوهر لذت‌بخش‌تر می‌سازد.

هر دو گروه بالا جهت ترمیم و جوانسازی واژن به کار می‌روند.

انواع جراحی‌های واژن

امروزه جراحی‌های متعددی روی واژن صورت می‌گیرد که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم:

  • لابیاپلاستی

علت نامگذاری این جراحی به این دلیل است که روی لبهای واژن (Labia) انجام می‌گیرد. گاهی این عمل را با واژینوپلاستی اجرا می‌کنند. لابیاپلاستی را هم روی لبهای خارجی واژن که بزرگترند و هم روی لبهای داخلی واژن که کوچک هستند انجام می‌دهند. کاربرد این عمل برای ترمیم اندازه یا شکل لبهای واژن و اصلاح عدم تقارن آنهاست.

  • ترمیم پرده‌ی بکارت

پرده‌ی بکارت (Hymen) در ورودی واژن قرار گرفته است و پس از اولین دخول جنسی از هم گسسته می‌شود. این جراحی که هایمنوپلاستی نام دارد جهت بازسازی پرده‌ی بکارت به شکل مشابه اول آن انجام می‌پذیرد.

  • آشکارسازی کلیتوریس

این جراحی با این هدف صورت می‌گیرد که بافتی که در حالت طبیعی روی کلیتوریس را پوشانده بردارند و کلیتوریس را نمایان سازند.

  • تقویت نقطه‌ی جی (G-Spot)

تعدادی از متخصصان بر این باورند که دیواره‌ی جلویی واژن وظیفه‌ی نگهداری نقطه‌ی حساس جی را بر عهده دارد. برای تقویت این نقطه به دیواره‌ی جلویی واژن، کلاژن تزریق می‌کنند که در نتیجه به افرایش میل جنسی می‌انجامد.

برخی از خدمات دکتر فرزانه حجت ، فوق تخصص نازایی و متخصص زنان در کرج

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر فرزانه حجت

ارسال پاسخ

14 + 16 =