تزریق بوتاکس در واژن

تزریق بوتاکس در واژن

تزریق بوتاکس در واژن درد دارد؟
هزینه  تزریق بوتاکس در واژن چقدر می باشد؟

عللی که ناحیه واژن را دچار دفرمگی و چروک می نماید، افزایش سن و یا زایمان های متعدد می باشد که تزریق بوتاکس در واژن روشی برای زیباسازی و جوانسازی ناحیه واژن به شمار می آید که باید توسط یک متخصص زنان و زایمان حاذق صورت گیرد.

فرآیند تزریق بوتاکس در واژن تحت بی حسی موضعی و با استفاده از یک سوزن کوچک  و ظریف اعمال می شود. در این تزریق یک دوز متوسط در حدود 100 تا 150 واحد مواد به واژن به خصوص لبه های خارجی تزریق خواهد شد. بوتاکس بین سه عضله مهبل تقسیم شده است که می تواند از نفوذ  چین و چروک جلوگیری کند. بیشتر بوتاکس در عضله ورودی استفاده می شود، زیرا این عضله به طور کلی نفوذ را مسدود می کند. در نتیجه با این تزریق عضلات واژن که  از نفوذ چروک جلوگیری می کنند را تضعیف می نمایند. مدت دوام و ماندگاری بوتاکس بسته به میزانی است که متقاضی به آن ناحیه فشار را وارد ننماید و زایمان و کورتاژ نیز نداشته باشد. اما اغلب طول مدت این پروسه 6 ماه می باشد که نیاز به تزریق مجدد است.

تزریق-بوتاکس-در-واژن

تزریق بوتاکس  در واژن را فقط برای جلوگیری از بی اختیاری ادرار در دیواره جانبی واژن تزریق می کنند و از قسمت های اطراف  مجاری رحم  باید اجتناب شود. زیرا عضلات رحم در محفظه واژن قرار دارند. تداخل با بخشی از این عضلات برای نتیجه گیری در عضلاتی که دیگر نمی تواند به اسپاسم منجر شود. با این تزریق عضلات  واژن قابل انعطاف ترو نرم تر می شوند که اکنون می تواند با dilator کشیده شود. گفته می شود که هنگامی رگولاتورها راحت باشند، پروسه مقاربت در اغلب بیماران نسبتا آسان می شود. اگرچه ممکن است ترس از نفوذ آلت تناسلی وجود داشته باشد، آلت تناسلی مستقیما و راحت تر از رقیق کننده های بزرگ  وارد می شود و بیماران به سرعت به این نتیجه می رسند که هیچ درد و یا ناراحتی در حین مقاربت جنسی وجود ندارد.

متذکر می شویم که بوتاکس، بسته به دوز مورد استفاده، موجب تضعیف یا فلج عضلات هدف می شود. عضله بزرگتر، بوتاکس بیشتری استفاده می شود.

برای بیمارانی که خطوط چین و چروک بین چشم دارند، بوتاکس را می توان در دوزهای کوچکتر استفاده کرد، به طوری که برخی از انیمیشن های صورت باقی می ماند یا می توان آن را در دوزهای بزرگ تر برای از بین بردن هر گونه فعالیت در این قسمت استفاده کرد. به طور مشابه، مقدار بوتاکس مورد استفاده در مهبل (واژن) براساس درجه اسپاسم تعیین می شود و این که چگونه بسیاری از عضلات درگیر روند واژینیسموس هستند.

معمولا تنها یک جلسه تزریق بوتاکس در واژن برای درمان واژینیسم ضروری است. اکثر بیماران پس از انعقاد و رسیدن به مقاربت، جلسه دوم را نیازی ندارند. به نظر می رسد تعدادی از عوامل در این دیدگاه مهم هستند، از جمله:

گرفتگی ، عضلات را کشیده و به احتمال زیاد به اسپاسم باز می گرداند.

خانم هایی که به واژینیسم مبتلا هستند.

بعد از تزریق بوتاکس معمولا حدود دو تا پنج روز طول می کشد تا شروع به کار کند. علیرغم این شروع تاخیر، اکثر بیماران خواهان تزریق بیشتری اند تا زودتر تاثیر بگذارد.

مزایای تزریق بوتاکس به واژن

علاوه بر انسجام و زیبایی واژن می شود از انتقال جریان خون و حرکت آن نیز بهبود پیدا می کند و باعث زیبایی و بالا رفتن اعتماد به نفس در خانم ها خواهد شد.

باعث افزایش کشش میل جنسی  می شود.

رهایی از احساس اسپاسم و گرفتگی های واژن به خصوص در زمان عادت ماهانه

برطرف نمودن درد در حین مقاربت جنسی

روشی غیر تهاجمی و بی خطر است که هیچ گونه عوارض جانبی حادی را به همراه ندارد.

کاهش اختلال و ناهنجاری کف لگن می شود.

شایان ذکر است که بگوییم در صورتی که به یک متخصص زنان و زایمان و یا زیبایی مراجعه شود هیچ گونه عوارضی را به همراه ندارد.

برخی از خدمات دکتر فرزانه حجت متخصص زنان در کرج

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

ارسال پاسخ

یک × سه =